چارچوب های لازم برای تغییر اجتماعی

چارچوب می تواند به ما در فکر کردن در مورد “چه آینده” برای ما و بررس ما کار روز به روز کمک کند. این سه چارچوب برای درک چگونگی مبارزات و جنبش در طول زمان تغییر می باشد.

شش مرحله چارچوب برنامه ریزی کمپین (مارتین لوتر کینگ جونیور)
برای کمک به این گروه به جلو فکر می کنم در مورد آنچه آنها تخم ریزی ؟؟ نیاز به آماده برای مبارزات انتخاباتی خود را به عنوان ایجاد شود. در این مورد، گروه شروع می شود با شکل دادن موضوع خود را، پس از آن می رود به مراحل زیر است:
جمع آوری اطلاعات؛
آیا آموزش و پرورش و توسعه رهبری؛
مذاکره با هدف؛
افزایش انگیزه و تعهد برای مبارزه پیش رو.
عمل مستقیم.
ایجاد رابطه جدید با استفاده کنه. که نشان دهنده این واقعیت قدرت جدید است.
[بر اساس مبارزات مربوط به مارتین لوتر کینگ در جنوب عمیق از ایالات متحده]
ادامه مطلب athttp: //www.dfong.com/nonviol/nda.html

پنج مرحله چارچوب جنبش انقلابی (جورج Lakey)
کار با جامعه شناسی توسعه، این چارچوب فرض می شود که برای تغییر انقلابی جنبش (و یا ائتلافی از حرکات) نیاز به کار بر روی بسیاری از سطوح در یک بار و در یک راه ادواری.
برای سادگی تدریس، پنج مرحله شده اند به ترتیب نشان می دهد که چگونه هر یک از مرحله قبل ایجاد ظرفیت برای مرحله بعدی معرفی شده اند. این چارچوب فرض می شود که به شدت قطبی در جامعه به عنوان جنبش (بازدید کنندگان) توسعه افزایش می دهد. پنج مرحله عبارتند از:

آماده سازی فرهنگی.
سازمان-ساختمان؛
رویارویی.
عدم همکاری جمعی؛
نهادهای موازی که می تواند انجام کارکردهای مشروع که قبلا توسط نظم کهن انجام (اقتصادی، حفظ زیرساخت ها، تصمیم گیری، و غیره)
ایجاد شده توسط جورج Lakey، شرح داده شده در جهانی آزادی، ویرایش شده توسط دیوید Solnit.
ادامه مطلب: رجوع کنید به مقاله توسط جورج Lakey از آموزش برای تغییر وب سایت.

هشت مرحله اصلاح چارچوب جنبش اجتماعی (برنامه عمل جنبش، توسط بیل Moyer)
تساوی از جنبش های اجتماعی در جوامع لیبرال دموکرات که در مورد تغییرات مهمی را در حالی که اغلب باز کردن راه برای جنبش های جدید، به عنوان جنبش حقوق مدنی فضای سیاسی برای زنان؟ جنبش، جنبش حقوق همجنسگرایان، و بسیاری از جنبشهای دیگر باز می شود.
این چارچوب بر رابطه صمیمی بین توسعه جنبش و افکار عمومی و به حداقل می رساند قطبی. رژیم به طور معمول به بسیار سنگین ساخت تا از حرکت با اعطای اصلاحات به منظور دفع قطبی که ممکن است به آن واکنش نشان می دهد خطرناک. چارچوب می دهد عمل مستقیم یک محل برجسته و همچنین اجازه دهید به پایین که به طور معمول در جنبش های اجتماعی موفق رخ می دهد پس از بسیج توده را مجبور به یک تغییر سیاسی است که تا حد زیادی از نظر فعال پنهان توضیح می دهد.
این چارچوب به طور گسترده ای توسط نیروی کار و جامعه سازمان در تایوان مورد استفاده قرار گرفت در حالی که دیکتاتوری بود آشفته و فضای شد باز کردن وجود دارد.
[ایجاد شده توسط بیل Moyer و شرح داده شده در تاریخ و زمان آخرین کتاب خود، انجام دموکراسی، در دسترس است از آموزش برای تغییر وب سایت.]
ادامه مطلب: در زیر شرح برنامه عمل جنبش را مشاهده کنید. برای ۴۰ صفحه شرح مفصلی از برنامه عمل جنبش اینجا را کلیک کنید.

یک نقشه از دوره
(از صفحات ۱۷-۲۵ از فوتبال پایه و رهبری سازمان های غیر انتفاعی: راهنمای برای سازمانها در تغییر بار، توسط Berit Lakey، جورج Lakey، راد ناپیر و جانیس رابینسون)
از تاریخ غنی از جنبش های اجتماعی بدان معنی است که ما به طور کامل نمی باید آن را تشکیل می دهند که ما به همراه داشت. ما می توانیم از آنچه کار می کرد و آنچه نتونستی به اون؟ تی یاد بگیرند، و درس از جنبش های پس از آن اطلاع رسانی به انتخاب های ما را به عنوان ما از سازمان های ما هدایت. نویسندگان زیادی در مورد چرخه زندگی از حرکات از سازمان های دیرین بیل Moyer، که با دکتر کینگ در کارکنان کنفرانس رهبری مسیحیان جنوب مشغول به کار آموخته اند، یک استراتژیست بزرگ برای جنبش ضد هسته ای بود، و انواع کمک از دیگر جنبش ها و سازمان. از مطالعه و تجربه خود را بیل مدلی از چگونگی جنبش موفق رسیدن به اهداف خود ایجاد کرده است، برنامه عمل جنبش (MAP).
MAP مدل توسعه است. که شده است، نشان می دهد که چگونه حرکات تکامل، گام به گام. فقط ما در مورد انسان با مدل توسعه (مراحل ابتدایی، نوجوانی، سن متوسط) فکر می کنم، همچنین به ما کمک میکند در مورد کار تغییر اجتماعی ما را به یک چارچوب مراحل فکر می کنم.
البته MAP تنها یک راه نگاه کردن به جنبش های اجتماعی است. ما به خصوص در درک چگونگی هدایت یک سازمان از طریق یو پی اس و فراز زندگی از یک علت آن مفید ارزیابی کرده اند. بیل تا به مهربانی به ما اجازه خلاصه مدل خود را برای این کتاب، و توصیه می کنیم که شما آن را به عنوان خوانده شده با سابقه مشکل شما در ذهن داشته باشند. اول، یک کلمه در مورد مدل. هواپیما مدل یک نسخه ساده از چیزی که واقعی است. شما رد بشن؟ تی می خواهید به پرواز در آن است، اما آن را به شما ایده از آنچه در آن؟ ها مانند و حتی می تواند توسط مفید برای آزمون خاص. یک معمار اغلب به ساخت مدل یک ساختمان قبل از چیز واقعی می رود تا با تمام عوارض آن است. مانند تمام مدل ها، MAP ساده سازی از یک واقعیت بسیار پیچیده است، و به ما کمک می کند تا به صورت واقعیت را با وضوح و چشم انداز است.
مدل بیل؟ ها ما چگونه مراحل توسعه یک جنبش موفق مربوط به افکار عمومی نشان می دهد، به طوری که قبل از ما به زندگی داخلی جنبش را دریافت کنید، ما ؟؟ خواهید یک دید کلی از مردم را. قبل از یک جنبش اجتماعی در اطراف یک بی عدالتی خاصی وجود دارد، به نظر می رسد بدنه سیاسی به خواب. زباله های سمی است که به طور معمول ریخته، به عنوان مثال، با دارندگان دفتر به دنبال راه های دیگر و افکار عمومی مشغول با چیزهای دیگر. این مرحله اول است.
سپس استرس به ساخت و بدنه سیاسی از خواب بیدار. در مراحل دو، سه و چهار، بیشتر و بیشتر از اعلامیه های عمومی چه؟ ها در جریان است، و دارندگان دفاتر مشغول اطمینان عموم مردم است که آنها در حال مراقبت از مشکل و OK؟ ها به بازگشت به خواب. در هر یک از مراحل دو، سه و چهار، جنبش ؟؟ رشد را در یک محل متفاوت است.
توسط مراحل پنج و شش اکثریت مردم با جنبش که تغییر مورد نیاز است (جنگ باید متوقف شود، یا انرژی هسته ای بیش از حد خطرناک است، به عنوان مثال) موافق است. ؟. بحث SA وجود دارد هر چند، در مورد جایگزین های ممکن. مرحله پنج زمان دوشش برای فعالان است، و می تواند روی حیله و تزویر. برخی از حرکات فقط در این مرحله به جای مرگ حال حرکت از پیش به سوی موفقیت.
در گذشته می آید موفقیت، در مراحل هفت و هشت. بسیاری از دارندگان دفتر اعلام کرد که آنها واقعا می خواستم این تغییرات در تمام طول، در حالی که برخی از سنگرها در حال رای دادند از دفتر. گروه جدید نخ ریسی کردن جنبش اصلاحات اصلی برای شروع روند را دوباره و دوباره. بسیاری از مردم خوشحال است برای جلوگیری از صحبت کردن در مورد حقوق مدنی، و یا ویتنام، یا انرژی هسته ای، و بازگشت به نگرانی های فردی خود را (که از نقطه نظر یک فعال؟ ها از این دیدگاه، به نظر می رسد که به خواب!).
مرحله اول: کسب و کار به طور معمول
تنها نسبتا تعداد کمی از مردم در مورد مسئله در این نقطه مراقبت از خود، و آنها گروه های کوچک تشکیل می دهند برای حمایت از یکدیگر. هدف آنها: تا مردم فکر می کنند. آنها بهترین کار خود را به گسترش این کلمه و اغلب سعی پروژه عمل کوچک.
مرحله دوم: شکست کانال تاسیس
همین دلیل است که بسیاری از مردم خودش را و عمل در یک بی عدالتی اطلاع این است که مردم فکر می کنند (یا امید) که تاسیس ساختارهای در حال مراقبت از آن است. “مسلما دولت تماشای را برای امنیت آب زمین ما است.” “دولت تحقیق AIDS.” “دانشمندان شرکت می دانیم که مواد شیمیایی موجود در محیط کار خطرناک است و ما که نیست.”
در این مرحله گروه های کوچک کانال های تاسیس به چالش بکشد. آنها اغلب انجام تحقیقات، و یا قربانیان بی عدالتی شکایت رسمی. آنها ممکن است سازمان های دولتی شکایت، یا استفاده از هر فرصت به درخواست تجدید نظر که در مقررات وجود داشته باشد. معمولا فعالان از دست بدهد، در این مرحله، اما بسیار مهم است که آنها این مراحل را. مرحله دو برای تغییر ضروری است، از مشارکت در مقیاس بزرگ رخ نخواهد داد تا زمانی که مردم در کانال های تاسیس اعتقاد دارند. در واقع، شما ؟؟ دریابید که، توسط مرحله دو، نظرسنجی ها نشان می دهد ۱۵-۲۰ درصد از افکار عمومی تکیه به سوی یک تغییر است.
مرحله سوم: رسیدن شرایط / آموزش و پرورش و سازماندهی
در حال حاضر سرعت میدارد، بطور قابل توجهی، زیرا بسیاری از مردم که پیش نمی خواست به گوش دادن علاقه مند می شوند. جنبش بسیاری از گروه های جدید که روی این مساله کار، عمدتا از طریق آموزش و پرورش ایجاد می کند. گروه سخنرانان به گروه های مذهبی و سالن اتحادیه ارسال. آنها را از طریق جوامع خود را انجام راه پیمایی. آنها جلسات خانه و کنفرانس های خبری نگه دارد. بخش عمده ای از محتوای آنها چه می گویند است رد قدرتمندان؟ ادعاهای: “مردم شروع آلودگی، مردم می توانند آن را متوقف کند”، “تشعشع است نه واقعا تمام است که برای شما بد”، “کافی است در حال حاضر در حال انجام است برای جلوگیری از ایدز.” این مرحله می تواند زمان بسیار طولانی و یا یک زمان کوتاه را، بسته به بسیاری از چیزها، اما کمک رسانی ثابت، از طریق آموزش و پرورش و تشکیل گروه های جدید ضروری است برای جنبش خود را به پرواز. در حال حاضر، نظرسنجی ها نشان می دهد بیست تا سی درصد توافق دارند که یک مشکل یا یک بی عدالتی وجود دارد.
مرحله چهارم: جهش
این مرحله معمولا با یک رویداد ماشه، اتفاق می افتد دراماتیک قرار می دهد که کانون توجه بر روی این مشکل، جرقه توجه عمومی گسترده و نگرانی را آغاز کردند. گاهی اوقات رویداد ماشه توسط جنبش ایجاد شده است. در سال ۱۹۶۳ کنفرانس رهبران مسیحی جنوب، توسط دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور، متمرکز در بیرمنگام، آلاباما، در یک کمپین اقدام مستقیم که زندان را پر و چه بد از تبعیض به همراه تصاویر زنده از سگ های پلیس و شیلنگ آتش نشانی برجسته به عهده دارد. کمپین بیرمنگام باعث یک واکنش ملی و بین المللی، که منجر به تصویب قوانین مهم حقوق مدنی.
گاهی اوقات رویداد ماشه فقط اتفاق می افتد، مانند بحران در نزدیکی در راکتور هسته ای سه تری مایل آیلند در سال ۱۹۷۹٫ تری مایل آیلند (TMI) رسوب اعتراض گسترده مسالمت آمیز و بسیاری از مردم جدید را به فعالیت سوق داد. قبلی رشد جنبش قابل توجهی بوده است، اما TMI باعث یک فضای بحرانی که عمق و وسعت به جنبش به ارمغان آورد. MAP نشان می دهد که مرحله جهش است که نیاز به آماده سازی مراحل دو و سه. انرژی هسته ای به عنوان مثال ما می توانیم کشف فراهم می کند.
بسیاری از سال قبل از TMI، نیروگاه هسته ای فرمی در شهرستان دیترویت نزدیک رفته بودند. یک فاجعه مشابه یا بدتر از TMI تهدید پس از آن، هنوز هیچ بحران اجتماعی و ناگهانی سازماندهی ضد هسته وجود دارد. چرا؟ از آنجا که هیچ جنبش اجتماعی قبلی به چالش کشیدن کانال های طبیعی (مرحله دو) و آموزش و سازماندهی (مرحله سه) وجود دارد. یک رویداد یک رویداد ماشه هنگامی که یک جنبش برای اولین بار از مشق شب خود را انجام داده می شود.
از آنجا که از مشخصات عالی رسانه ها در این مرحله، بسیاری از مردم مرتبط تغییر اجتماعی با مرحله چهار. اغلب یک یا چند ائتلاف بزرگ در این زمان شکل می دهند. مشاهیر پیوستن به جنبش، قدرتمندان توسط مخالفان و تبلیغات جدید شوکه کنید و سعی کنید برای بی اعتبار ساختن جنبش، و نظرسنجی ها نشان می دهد ۴۰-۶۰ درصد مردم می گویند که مخالفت با بی عدالتی و یا سیاست های جاری است. فعالان اغلب غیر واقع بینانه انتظار یک پیروزی سریع در این نقطه و کار در سراسر ساعت. جلسات طولانی درهم و برهم اتفاق می افتد که در آن افراد جدید می آیند و سعی کنید به تصمیم گیری بدون اقدامات لازم در محل. این مسئله جدا از مسائل دیگر دیده می شود.
هدف از مرحله چهار به ساخت و هماهنگی جنبش مردمی جدید و به بیش از افکار عمومی به نفع خود. بخشی از برنده شدن در عمومی اتصال به خواسته های جنبش با ارزش به طور گسترده ای برگزار شد (مانند آزادی، عدالت، دموکراسی یا).
مرحله پنجم: ادراک از شکست
؟ ها وجود دارد یک عبارت قدیمی: “دو قدم به جلو، یک قدم به عقب.” مرحله پنج قدم به عقب، در peception بسیاری از فعالان است. اعداد پایین تظاهرات، رسانه ها توجه کمتر پرداخت، و تغییر سیاست هنوز موفق به کسب نشده است. قدرتمندان؟ خط رسمی است، “جنبش شکست خورده است.” رسانه ها در انشعابات در جنبش و به خصوص در فعالیت های که توهین احساسات عمومی متمرکز است.
این هیجان و عدم برنامه ریزی در مرحله چهار که ایجاد حس شکست در مرحله پنج است. با اعتقاد و باور است که موفقیت در دست، می تواند تبدیل به فعالان سرخورده و ناامید وقتی که متوجه آنها aren؟ تی هنوز وجود ندارد. به امید پس گرفتن هیجان و اعتماد به نفس از مرحله چهار، برخی از گروه های اعمال سبک رمبو از خشم و خشونت در ایجاد یا تبدیل شدن به یک فرقه ضد دائمی این است که جدا شده و بی اثر.
خوشبختانه، بسیاری از فعالان را ندارند دلسرد، و یا اگر این کار را، آن را قبول به عنوان بخشی از فرایند است. آنها را از آن درمان مانند تیر در رودخانه که بیشتر از همه هیجان از آب سفید را دوست دارم، بلکه بار آهسته در بین شرایط.
استراتژیست هوشمند غیر روحانی از اهداف استراتژیک، دست یافتنی و قابل اندازه گیری، و جنبش های هوشمند آنها را جشن می گیرند تا آنها را در رسیدن به طول راه. قدرتمندان ممکن است سعی به سرکوب جنبش از طریق سرکوب در این نقطه، حتی اگر آنها قبل از توسط یک سنت آزادی های مدنی محدود احساس. حتی سرکوب، با این حال، گاهی اوقات می تواند به در روح جشن پاسخ می شود، به عنوان نشانه ای از موفقیت است.
مرحله ششم: برد در طول اکثریت
در این مرحله جنبش تبدیل می شود. اعتراض در بحران راه برای مبارزه طولانی مدت با قدرتمندان می دهد. هدف این است که برای برنده شدن نظر اکثریت. بسیاری از گروه های جدید که شامل افرادی است که قبلا فعال است، تشکیل می شوند. گروه های جدید انجام آموزش و پرورش و اقدامات مردم عادی. موضوع نشان می دهد تا در مبارزات انتخاباتی، و برخی از نامزدهای بر روی این پلت فرم انتخاب می شوند. ائتلاف گسترده تر تبدیل ممکن است، و نهادهای اصلی برنامه های خود گسترش یابد که این مسئله است.
تا مرحله شش، بسیاری از جنبش انرژی؟ ها در مخالفت متمرکز شد (به زباله های سمی، جنگ، به بی خانمانی، و غیره). در مرحله شش، شصت تا هفتاد و پنج درصد از مردم موافق در نیاز به تغییر. وجود ندارد به مخاطبان گسترده آماده در مورد جایگزین به سیاست های موجود فکر می کنم، و جنبش های هوشمند برخی از ارائه می دهد. موسسات جریان اصلی می تواند در این نقطه مفید باشد. یکی از نمونه های آن از جنبش ضد جنگ ویتنام: دانشگاه در پاسخ به مرحله چهار با دوره های مطالعات صلح و گروه ها، و در طول مرحله شش بسیاری از دانشمندان درگیر شروع به فکر کردن در مورد alernatives به سیستم جنگ.
قدرتمندان هستند منفعل نیست. آنها سعی می کنند برای بی اعتبار و مختل کردن حرکت، اصرار دارند که هیچ جایگزینی مثبت وجود دارد، ترویج اصلاحات ساختگی، و گاهی اوقات ایجاد بحران برای ترساندن مردم است. قدرتمندان خودشان را در این دوره تقسیم میشود.
خطرات ناشی از این مرحله عبارتند از: سازمان و کارکنان ملی ممکن است حرکت تسلط و کاهش انرژی مردمی. اصلاح طلبان ممکن است بیش از حد مصالحه و یا سعی می کنید برای ارائه جنبش را به دست سیاستمداران. یک باور ممکن است گسترش یابند که جنبش شکست خورده است، چرا که هنوز موفق نشده است.
مرحله هفت: دستیابی به جایگزین
مراحل هفت و هشت می تواند به نام موفقیت مدیریت. آنها روی حیله و تزویر، با این حال، به دلیل بازی چندان؟ تی بیش از تا زمانی که؟ ها بیش از. در مرحله هفت، اهداف به رسمیت شناختن جنبش ؟؟ موفقیت (به عنوان آسان نیست آن را به عنوان برای تلفن های موبایل!).، فعالان قدرت بخشی و سازمان خود را به طور موثر عمل می کنند، برای رسیدن به یک هدف بزرگ و یا تقاضا، و برای رسیدن به این تقاضا در درون چارچوب یک تغییر پارادایم؟ مدل یا WA از فکر کردن در مورد موضوع های جدید.
اهداف و یا خواسته باید سازگار با راه های مختلف از نگاه همه چیز: یک چارچوب جدید و یا پارادایم. اگر یک جنبش حقوق مدنی به سادگی خواسته های برخی از تغییرات پرسنل در دولت، صنعت، و یا مدارس، آن را دریافت خواهد کرد زنان بیشتر، مردم از رنگ و یا لزبین ها و گی اشغال توابع است که ادامه کسب و کار به طور معمول، از جمله سیاست های که زنان ستم، مردم از رنگ، و همجنسگرایان. جنبش های اجتماعی معمولا خیلی بیشتر از آن است که خلاق، و پروژه چشم انداز جدیدی از چه کارهایی می تواند باشد. یک جنبش اجتماعی موفق، بنابراین، می تواند اهداف که، اگر چه grdgingly توسط قدرتمندان را به همراه داشت، معرفی یک روش جدید عمل و بودن به دست آورید.
مرحله هفت یک روند طولانی، نه یک رویداد است. شیفت مبارزه در این مرحله از oppoising سیاست حال حاضر به ایجاد گفتگو در مورد که جایگزین به اتخاذ. جنبش differneces در درون خود در مورد جایگزین داشته باشد، و گروه های مختلف خواهد گزینه های مختلف را به عموم مردم به بازار است. قدرتمندان مرکزی آخرین gambits خود سعی خواهد کرد، از جمله کمیسیون مطالعه و جایگزین های ساختگی، و پس از آن مجبور به تغییر سیاست های خود، سیاست های خود را شکست داد، یا از دست دادن دفتر.
این؟ ها غیر معمول نیست برای یکی دیگر از رویداد ماشه آمده است همراه (بحران هسته ای چرنوبیل) و یا ایجاد (۱۹۶۵ سلما مارس آزادی در جنبش حقوق مدنی)، به آن انرژی به علت افزایش یافته و برنده بیش از متحدان هنوز هم بیشتر.
هر حرکت نیاز به رشد یک آخر بازی که حس می کند از نظر اهداف و وضعیت خود را دارد. مبارزه با انرژی هسته ای یک نمونه از تغییر که در آن هرگز مرحله نهایی مسابقات در Unietd کنگره ایالات وجود دارد. در عوض، جنبش موانع به اندازه کافی در بازار ایالات متحده تا حدی با نشان دادن به طرز غیر قابل قبولی پر هزینه آنها را ایجاد کرده که منجر به عملا توقف در نیروگاه های جدید.
مرحله هشتم: تحکیم و در حال حرکت
leaers جنبش نیاز به حمایت و گسترش موفقیت. جنبش همچنین ماما به دیگر جنبش های اجتماعی خواهد شد. ما در حال رشد از جنبش ۱۹۶۰s به حقوق مدنی، جنبش دانشجویی، جنبش ضد-ویتنام جنگ، اتحاد farmworkers، جنبش زنان؟ ثانیه، جنبش سرخپوستان آمریکایی، و دیگران را دیدم. تمرکز طولانی مدت از مرحله هشت است برای رسیدن به یک تغییر پارادایم، به تغییر چارچوب فرهنگی است.
پارادایم تغییر جنبش حقوق مدنی آغاز است هنوز هم بخش عمده ای از برنامه های امریکا سی و پنج سال بعد: تنوع به عنوان یک ارزش مثبت است. در ۱۹۵۰s، تفاوت طرد شد و ترسید. حکومت بود در مطابقت کند. حتی راک اند رول به عنوان حمله قرار گرفت “یک توطئه کمونیستی،” به دلیل آن متفاوت از غالب موسیقی پاپ بود. اقلیت های قومی آموزش داده شد تا به عنوان کلاس سفید و متوسط ​​که ممکن است به جا می شود؟ که تنها امید خود را (و نه یک بزرگ) برای پذیرش بود. حرکت از جنبش حقوق مدنی و جنبش آن midwived امروز به عنوان یک مبارزه غالبا شدید برای دیدن تفاوت differnetly و ایجاد ساختارها و فرآیندهای است که تنوع قدرت در ساخت جامعه همچنان ادامه دارد.
در حالی که جنبش تحکیم دستاوردهای آن و خرید و فروش با واکنش شدید از کسانی که هرگز متقاعد شدند، poweholders حال سازگار شدن با سیاست های جدید و شرایط و اغلب ادعا موفقیت جنبش ؟؟ ها به عنوان خود را دارند. در همان زمان، آنها ممکن است قادر به انجام توافقات، موفق به تصویب قوانین جدید کافی، و یا تضعیف تاثیر ساختارهای جدید با انتصاب افرادی که به تغییر مقاوم هستند. دام های بزرگ در انتظار فعالان در مرحله هشت، بنابراین، غفلت مطمئن شوید از نهادی پیگیری از طریق.
در این مرحله، جنبش نه تنها می تواند تغییرات خاص آن به دست آورده است celebate، اما همچنین می تواند متوجه و جشن اثر موج دار شدن بزرگتر آن را در جنبه های دیگری از جامعه و حتی در دیگر socities است. جنبش ایالات متحده در برابر جنبش های هسته ای توسط مشاغل توده از سایت های ساخت و ساز های محیط زیست آلمان الهام گرفته شده بود. در این سیاره کوچک کردن، ما را وادار به یادگیری و الهام بخش از هر یک از دیگر در سطح بین المللی.
اگر شما فکر می کنید؟ دوباره فهرست، بررسی نقشه
این دوره از رودخانه های پیچ در پیچ، و گاهی اوقات آن را به دو قسمت تقسیم می رود و در جهات غیر منتظره. شاید شما احساس از دست داد؛ شاید کسی می خواهد به شما احساس از دست رفته. توجه کنید که قدرتمندان به طور کلی ادامه سیاست شما در حال مبارزه، حتی در حالی که آنها مخفیانه در حال تخمگذار طرح اعلام سیاست های جدید و برای آماده سازی عمومی به آنها را بپذیرید. آنها عمدا پنهان شکست خود را از مردم، قابل درک است. هنگامی که شما در به دلسردی را، شما در حال پذیرش تعریف خود را از این وضعیت است. شما نمی؟ تی نیاز به ؟. یک چارچوب استراتژیک شما را قادر به تعریف وضعیت.
در چهار سال گذشته از جنبش ضد جنگ ویتنام به عنوان مثال ما. دولت ایالات متحده شدت بمباران خود را از ویتنام، بیش از همه از بمباران اروپا در جنگ جهانی دوم، و علنا ​​اعلام تعهد خود را به ادامه جنگ indefintely. این قابل مشاهده است، سیاست تهاجمی ترین فعالان ضدجنگ، که فکر می کردم که ده سال خود را از تلاش تلف شده بود افسرده.
فعالان نمی دانستند که دولت آمریکا در همان زمان بود بی سر و صدا شروع به رها کردن جنگ است. ایالات متحده آمریکا مذاکرات صلح در پاریس با ویتنام شمالی آغاز شد. سپس آن را به دو خواسته جنبش کلیدی به: خروج نیروهای آمریکایی از ویتنام و پایان دادن به پیش نویس نظامی است. فعالان جنبش این حرکت به عنوان عامل بی ربط است که مخالفان جنبش ؟؟ ها تضعیف دیدم. در سال های گذشته، ضد ویتنام جنبش جنگ کاملا افسرده شد. سپس، ناگهان، جنگ به پایان رسید. مقامات سابق دولت اذعان کرده اند که جنبش در پایان دادن به جنگ بسیار موثر بود. فعالان در آن زمان، با این حال، آن را احساس تنها مخالف!
شما؟ دوباره به احتمال زیاد به خودتان پیدا کنید در ساحل که همین کار را با کسانی که فعالان unles شما یک چارچوب راهبردی پایدار به استفاده از زمانی که کار خود را دلسرد به نظر می رسد becahed. اتمام MAP؟ ممکن است نگه داشتن شما به اندازه کافی طولانی را به نفع خود رفتن!
[اطلاعات بیشتر در مورد برنامه عمل جنبش در بیل Moyer؟ ها آخرین کتاب، انجام دموکراسی، در دسترس است از آموزش برای تغییر وب سایت.]

این برنامه آموزشی از وبسایت “تمرین برای تغییر” ترجمه شده است.
http://trainingforchange.org/tools

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *