خلاقیت در مبارزه مدنی

پژمان تهوری

اعتصاب چهل روزه کارگران معدن سنگ آهن بافق که با دستور معاون اول رئیس جمهور مبنی بر توقف خصوصی سازی این شرکت در اویل تیرماه سال جاری، متوقف شده بود بار دیگر به دلیل پایان یافتن مهلتی (مهلت دو ماهه) که کارگران به مدیران دولتی استان داده بودند از سرگرفته شده است. اما برخلاف دفعه قبل که مشی دولت بر مدارا با کارگران و تلاش برای تامین نظر آنان صورت گرفته بود، این بار دولت به سرکوب حرکت اعتصابی کارگران از طریق دستگیری و بازداشت لیدر های کارگران و حامیان آنها از جمله رئیس شورای شهر بافق روی آورده است.

اعتصاب کارگران معدن سنگ آهن بافق و خانواه هایشان، این بار به روز چهاردم، و تعداد بازداشت شدگان به عدد ۹ رسیده ولی هنوز اقدامی برای حل بحران صورت نگرفته است. کارگران معترض خواهان توقف کامل خصوصی سازی و واگذاری آن به شرکت تعاونی کارگران کارخانه، عزل مدیر عامل و انتصاب مدیر عامل بومی هستند ولی دولت با خواست کارگران موافق نیست و برای بازگرداندن آنها به محل کار به شیوه ارعاب روی آورده اما این شیوه تا روز چهاردهم بی نتیجه مانده است.

کارگران در مرحله قبل با “اتحاد در عمل”، “بیان شفاف خواست ها”، “استقامت و پایداری در تحقق مطالبات” و “غلبه بر ترس” موفق شدند دستور معاون اول رئیس جمهور مبنی بر توقف خصوصی سازی را بگیرند و با ارائه مهلت دوماه به دولت برای تغییر تصمیم در خصوص سرنوشت این کارخانه و کارگران آن، به محل کار بازگشتند. آنها در این مرحله از اعتراض تمام اصول یک اعتراض مدنی را رعایت کرده اند و با وجود دستگیری نه نفر از اعضاء تاثیر گذار هنوز به خود ترسی راه نداده و به مقاومت ادامه می دهند ولی احتمال تشدید برخورد های قهری از سوی دولت وجود دارد. پرسش این است که کارگران چگونه می توانند با پیش بینی تشدید برخورد های خشن دولت در آینده ای نزدیک، مانع از به خشونت کشیده شدن تحصن و رسیدن به خواست هایشان شوند؟

–         ائتلاف یا همبستگی

روند دستگیری عوامل موثر این اعتصاب خصوصا دستگیری رئیس شورای اسلامی شهر بافق که بارها از کارگران این کارخانه حمایت کرده بود نشان می دهد که دولت این بار شیوه ی ارعاب را به جای متقاعد کردن کارگران در پیش گرفته و احتمال شدت آن وجود دارد لذا اگر کارگران به اعتصاب همچون دفعه قبل ادامه دهند احتمال شکست شان بسیار زیاد است چراکه دولت قدرت برخورد با این گروه را به سادگی خواهد داشت لذا به نظر می رسد ائتلاف با کارگران دیگر کارخانه ها، جلب حمایت آنان و حمایت مردم بافق می تواند بر قدرت شان بیافزاید.

–         ابتکار و خلاقیت

 صدای اعتراضی کارگران باید خارج از مرزهای بافق به گوش برسد. کارگران این معدن برای اینکه صدای شان شنیده شود، نیاز به “ابتکار در عمل” دارند. ابتکاری که بتواند به آنها کمک کند که از محدوده بافق صدایشان بلندتر شود. آنچه طی چند روز گذشته باعث شد که بیماری ای ال اس، از یک بیماری گمنام به بیماری ای نام آشنا برای مردم جهان تبدیل شود، مدیون ابتکاری است که طراحان آکسیون چالش سطل آب یخ، در معرفی این بیماری بکار بستند. طراحان این آکسیون از چهره های شناخته شده خواستند تا با ریختن یک سطل آب سرد روی سرشان و دعوت سه چهره شناخته شده ی دیگر برای پیوستن به این آکسیون، به شناسایی این بیماری کمک کنند. آکسیونی که با موفقیت اجرا شد و طی مدت زمانی کوتاه سبب شد تا مردم جهان با این بیماری آشنا شوند. نکته اصلی این است که در مبارزات و کنش های مدنی، ابتکار و داشتن خلاقیت در طراحی و اجرای آکسیون، نقش عمده ای ایفا می کند. شاید نتوان از کارگران معتصب معدن سنگ انتظار داشت در طول اعتصاب به تاکتیک های خلاقانه ی دیگری روی آورند ولی می توان از فعالان حقوق کارگران خواست تا با طراحی آکسیونی خلاقانه صدای معترضان شوند و با این شیوه از اعتصاب کارگران بافقی حمایت کنند.

–         مذاکره و گفتگو

 مذاکره و گفتگو با عوامل موثر در حل بحران، می تواند حلقه ی مکمل اعتصاب و تحصن باشد. نماینده کارگران با شرکت در جلسه شورای تامین استان، در واقع مهمترین نقش را در مدیریت و حل این بحران دارد. نکته اصلی در مذاکره این است که مذاکره کننده خواست کارگران را با شفافیت بیان کند و دغدغه های مسولان استان را بشنود. پیدا کردن وجوه مورد علاقه طرفین و نزدیک کردن خواست طرفین به یکدیگر در حل مسالمت آمیز بحران پیش رو، بسیار مهم و تعیین کننده است. پیوستن گروههای مردمی به معترضان و حمایت آنان از اعتصاب کنندگان می تواند برگ برنده ی نماینده ی کارگران در مذاکرات باشد.

طبق آخرین اخبار منتشره توسط خبرگزاری ایلنا، شورای تامین استان یزد، بررسی امکان آزادی بازداشت شدگان را شروع کرده و احتمال آزادی آنها وجود دارد ولی هنوز اعضای شورا به تصمیم نهایی نرسیده و کارگران کماکان در اعتصاب می باشند.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *