آقای روحانی نوبت شماست!

بیش از ۲۵۰ فعال مدنی در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران خواستار پیگیری وضعیت مصطفی تاج زاده در زندان شدند.

متن قابل تامل این نامه  را بخوانید:

ریاست محترم جمهوری

جناب آقای روحانی

هنوز در سال اول ریاست جمهوری شما هستیم و به یاد داریم که چه دلایل و حمایت‎هایی منجر به رای اکثریت مردم ایران به شما شد. در کنار نگرانی‏های گسترده مردم ایران از تفکرات و عملکرد کسانی که طی سال‎های گذشته وضعیتی دشوار را برای مردم سرزمین‎مان به وجود آورده بودند، حمایت‎های آقایان هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و بسیاری از بزرگان جریان اصلاحات از شما و وعده‎هایتان برای ایجاد امید در بین مردم، نگاه‎ها را در عرصه داخلی و بین‎المللی به آینده امیدوار کرد.

پیش‎نویش متن منشور حقوق شهروندی که توسط دولت یازدهم منتشر شد نشانگر علاقه‎مندی و اهمیتی است که شما به این مساله می‎دهید. با توجه به تجربه طولانیتان در حوزه امنیت ملی می‎توان اینگونه برداشت کرد که رعایت نشدن حقوق شهروندی مردم را به عنوان تهدیدی جدی قلمداد کرده و برای بهتر شده وضعیت آن در سطح کشور اهمیت زیادی قائل هستید.

جناب آقای روحانی

شما حتما بهتر از بسیاری از ما امضاکنندگان این نامه «مصطفی تاج زاده» را می‎شناسید. حتما شما آگاهی زیادی از فعالیت‎های ایشان چه پیش از انقلاب و چه پس از آن دارید. بی‎تردید شما به خاطر دارید که تاج زاده جز اولین مسئولینی بود که دغدغه‎هایی را مطرح کرد که امروز برخی از نزدیکان شما به بازنشر آن مشغول هستند. شما به عنوان یک «حقوق‎دان» مستحضر هستید که از اولین روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ تا کنون چه اندازه از حقوق قانونی ایشان و سایر زندانیان سیاسی زایل شده است.

مصطفی تاج زاده در وضعیت کاملاً خلاف قانون بازداشت، محاکمه و زندانی شده و بیش از چهار سال است که دوران زندان خود را سپری می‎کند. چهل ماه روزه‎داری در کنار بیماری‎های جسمی و شرایط بسیار سخت و غیرمتعارف زندان، نگرانی‎های بسیاری را در مورد سلامتی ایشان به وجود آورده است. متاسفانه طی روزهای گذشته وضعیت ایشان رو به وخامت گذاشته و نیاز جدی به پیگیری امور درمانی در خارج از زندان دارند. شرایط بسیار بد نگهداری ایشان در زندان قطعا به وخیم‎تر شدن وضعیت ایشان می انجامد.

لذا ما امضاکنندگان این نامه از شما به عنوان رئیس جمهور قانونی ایران که ملزم و موظف به نظارت بر اجرای صحیح قانون اساسی هستید خواستاریم که ضمن پیگیری وضعیت ایشان به بازسازی اعتماد جامعه نسبت به حاکمیت کمک کنید. آقای تاج زاده برای ایران امروز سرمایه گرانقدری است. هر چند که مسئولین در شرایط فعلی دو حق قانونی ایشان یعنی حق درمان و گذراندن دوران زندان در بند عمومی را از ایشان دریغ کرده‎اند!

جناب آقای روحانی

مردمی که به شما رای داده‎اند به دنبال به دست آوردن مطالبات خود هستند. این مردم با امید به شما رای داده و در مراحل مختلف از شما حمایت کرده‎اند اما این حمایت ابدی و بی قید و شرط نیست. ما در کنار حمایت از روش‎ها و رفتارهای صحیح، همچنان خواهان اجرای وعده‎های انتخاباتی شما هستیم. فرصت‎های اعتماد سازی محدود هستند و حال نوبت شماست که پاسخگوی اعتماد مردم و حامیان سرشناس خود باشید زیرا اگر ایستادگی افرادی مانند تاج زاده نبود قطعا انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ به گونه ای دیگر رقم می‎خورد.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *