نامه کمپین آزادی سربازان ایرانی به چهار شخصیت سیاسی جهان

جوانانی که با برپایی کمپین بر روی شبکه های اجتماعی آزادی سربازان ربوده شده ایرانی را پیگیری می کنند، با نامه ای به چهار چهره سیاسی و بین المللی بر اقدام های تروریستی گروه رباینده هشدار دادند.

در این نامه که به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، ممنون حسین، رییس جمهوری پاکستان، و پیتر مارور، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ نوشته شده ،آمده: پنج سرباز ایرانی به وسیله گروه مسلح «جیش العدل» در مرزهای جنوب شرقی ایران ربوده شده‌اند. چند روزی است که خانواده آن‌ها و تمام ملت ایران نگران سلامتی و جان‌شان هستند. این اولین اقدام گروه تروریستی جیش‌العدل نیست و در گذشته نیز اقدامات مشابهی را در منطقه انجام داده است. این پنج نفر که در حال گذراندن دوران خدمت سربازی خود بوده‌اند قربانی مناقشه‌هایی هستند که خودشان هیچ نقشی در آن ندارند. این اقدامات خلاف تمام موازین بین‌المللی است.

در همین خصوص مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مدیر حوزه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه ۲۵ بهمن با تصریح بر حرام بودن گروگان گیری از دیدگاه اهل تسنن، خواستار آزادی هر چه زودتر مرزبانان سرباز ایرانی شده است.

شنبه هفته جاری جیش‌العدل، گروه مسلح مخالف دولت ایران که خود را هوادار حقوق اهل تسنن معرفی می‌کند، پنج مرزبان ایرانی را به گروگان گرفت.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *