هجدهمین روز اعتصاب غذای هوتن دولتی

هشت فعال مدنی در هجدهمین روز از اعتصاب غذای هوتن دولتی در زندان اوین با ارسال نامه ای، ‌خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای او شدند. امضاء کنندگان این نامه عبارتند از: ادیب برومند، نعمت آزرم، مه لقا اردلان، خسرو سیف، حشمت الله طبرزدی، ناصر فربد، باقر قدیری اصل و محمد ملکی.

 به وب سایت گزارش رادیو فردا هوتن دولتی، از فعالان جبهه ملی ایران و روزنامه نگار از هفتم آذر در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان زندان و دادستانی تهران به وضعیت درمانی اش اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی و نامحدود کرده است . وی به  اتهام عضویت در جبهه ملی، تبلیغ علیه نظام و ساخت مستند به سه سال حبس محکوم شده است.

کنش اعتصاب غذا در زندان از در زمرمه معدود کنش هایی است که به صورت فردی و جمعی از عهده زنداینان بر می آید. اما، آنچه اهمیت بیشتری دارد کارزار رسانه ای مربوط به آن است که بتواند هاله امنی را برای زندانی به وجود آورد.

کنش اعتصاب غذا معمولا پس از گذشتن از روزهای بیستم که جان زندانی به خطر جدی می افتد مورد توجه بیشتر رسانه قرار می گیرد. این کنش پرخطر تا کنون جان چند زندانی سیاسی ایرانی را گرفته است که از آن جمله می توان به اکبر محمدی و هدی صابر اشاره کرد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *